Minerální izolace versus stříkané PUR pěny
- AVMI
- 16. 4. 2019
- Minut čtení: 1
Aktualizováno: 10. 2.
V poslední době roste v Česku počet firem, které nabízejí zateplení šikmé střechy novým rychlým způsobem – pomocí stříkané PUR pěny, kterou můžete znát i pod názvem „chytrá izolace“.
Jestli jste už i vy četli o neuvěřitelných vlastnostech těchto pěn, měli byste vědět, že ne všechny informace v médiích jsou pravdivé. Často se jedná o klamavou reklamu. Odborníci již dlouho zkoumají vlastnosti tepelněizolačních materiálů a my vám přinášíme porovnání na základě ověřených faktů a měření.
Největším lákadlem bývá cena
PUR pěna je výrazně dražší než minerální vlna. Pokud to není z cenové nabídky stavební firmy jasné, zaměřte se na to, co vám skutečně nabízí, tedy jakou tloušťku izolace vám nastříkají, v kolika vrstvách, zda provedou parozábranu a záklop, respektive upraví izolaci do takové podoby, že tyto navazující vrstvy bude vůbec možné provést.
Nenechte se oklamat tím, když vám prodejci budou tvrdit, že jejich materiál parozábranu nepotřebuje. Pokud vám bude prodejce tvrdit opak, musí vám doložit výpočet stavebního fyzika - autorizované osoby s kulatým razítkem, který potvrdí, že ve skladbě šikmé střechy nebude docházet ke kondenzaci vodních par. Obecně platí, že na celém území ČR je z důvodu klimatických podmínek tato vrstva nutná, aby nedocházelo ke kondenzaci v konstrukci. Kondenzace je nepřípustná pro dřevěné prvky krovu.
Další podrobnosti naleznete v článku věnovaném rozdílům mezi minerální izolací a PUR pěnami.
댓글